Mete Memiş Ak Parti`den Belediye Başkan Aday Adayı

Mete Memiş Ak Parti`den Belediye Başkan Aday Adayı
Sayın il başkanım,sayın merkez ilçe başkanım,kıymetli basın mensupları, teşkilatımızın çok saygıdeğer yöneticileri, hanımefendiler, beyfendiler, kıymetli hazirun. Hepinizi en içten duygularımla,sevgi ve saygılarımla selamlıyor, hepinize hoşgeldiniz diyorum.31.10.2013 21:12

2014 mahalli idareler seçiminin ülkemize olduğu kadar Bayburtumuza da hayırlar getirmesini yüce Mevladan yalvarıyorum.

                Bayburtumuz adına,yüreklerini ortaya koyan bilgi birikimlerini şehrimize aktarmaya çalışan tüm aday adayı arkadaşlarımı tebrik ediyor,başarılar diliyorum.

                   Geçmişten günümüze kadar,bu güzel Bayburtumuza her noktasında hizmet vermiş olanları şükranla anıyor,ölenlere rahmet diliyorum.

                 Çok kıymetli dava arkadaşlarım; bugün sizlerin huzurlarınız da aday adaylığımı açıklarken, omzumuza yüklenebilecek manevi sorumluluğun ağırlığını hisseder gibiyim. İnanıyorum ki bu makamlar; İkbal ve prestij makamları değildir.olmamalıdır da…ve yine inanıyorum ki;kişiye oradan  güç devşiren değil aksine,millete hizmet sunma makamlarıdır. Bu makamlar,vicdan terazilerini hak ve adalet üzerine kuranların yoludur.başarıyla geçebilecekleri kutluyorum.

                   Efendim,yerel yöneticilerin yapacağı çok şeyler olduğu gerçeğini yadsımadan,şunu ifade etmek isterim ki,zor; zor olduğu kadar da sorumluluk ifade eden bu göreve talip olan tüm arkadaşların bir dileği olsa gerek. 

                  Kendi adıma; şehrimin insanını, dert sahibi sorunlar yumağı yapma yerine, onların dertleriyle dertlenmeyi gaye edinmiş, şehrimin insanının sorunlarını çözebilmiş ve şehrimin insanı ile gelecek yıllarda vicdanı ile rabıta kuracak bir vicdanımın hep olmasıdır. Sadece süslü kelimelerin büyüsüne kapılmadan söylemek istiyorum ki; Bayburtumuza yapılması gerekenler noktasında bir şeyi eksiltmek yada abartmak;memleketime karşı ihanet ve Allaha karşı büyük bir suç işlemek olacaktır. 

                  Değerli dostlar; Ak partinin Ak belediyecilik anlayışı ile diyorum ki merkezin de insan olmayan merkezine insanı koyamayan sistemlerin başarılı olamayacakları bir gerçektir. Bir şehrin insan kaynakları asla ve asla heba olmamalıdır.insan kaynaklarını verimli kullanamayan şehirlerin kalkınmasından söz edilemeyeceği kesindir.bunun için Bayburtumuzun nitelikli insanlarını, Bayburtumuzla ilgili ve ilgilenir hale getirmek gerekir.”insanı yaşat ki devlet yaşasın”.

                 Kıymetli gönül dostları; Ak partinin Ak belediyecilik anlayışı ve felsefesini kavramış ve ilke edinmiş,bir arkadaşınız,bir kardeşiniz olarak demokratik kültüre sahip,çoğulculuğu ve katılımcılığı önemseyen,sözü olanın sözünü söyleyeceği ve söylenen sözlerin dinleneceği ve karşılık bulacağı,duranların ve yerinde sayanların değil yürüyenlerin olacağı,ben-sen-onun değil BİZ’in olduğu, Bayburtumuzun ananelerini,kültürünü ve sevdalarını yaşayan yaşatanların bulunduğu,şehrine hizmet etmeyi önemsemiş,sosyal bir belediyecilik ve bizden öncekilerin tecrübelerinden faydalanacak bir anlayış…                                             

                Efendim, şehrimiz adına yapılabilecek çok şeyler olduğu gibi çok şeyler de söylenebilir söyleniyor da.asıl olan sorunlar noktasında doğru tespitler yapmaktır. Tespitleri doğru yapamaz isek; söylenenleri vaad ve iddiadan öteye götüremeyiz.çok kıymetli dava arkadaşlarım aziz dinleyiciler sorunlarımız var elbette olacaktır.insanın olduğu her yerde sorunlarda vardır,talip olma duygusu da herhalde birazda bu sorunların varlığından etkilenir. İşte bu kardeşiniz de,bu gönül şehrine ,bu güzel Bayburtumuza bir şeyler verebilir,bir umut olabilir miyim duygusuyla buradadır.Ve diyorum ki sorunlar varsa umutlar da vardır.Sen neye hazırsan O da senin için hazırdır.

                   Bayburtumuza  sevgimizi çok yüksek sesle bağırmak yerine, bugüne kadar yapılanlara bir taşta,bir harçta biz koyarız adına,sadece elimizi ve bilgimizi değil yüreğimizi de bu yola koyarak huzurunuza geldim ve aday adayı oldum.Gayret bizden sonuç Allah’tandır.hepinizi muhabbetle saygıyla sevgiyle selamlıyorum,Allaha emanet olunuz, sağ olunuz , var olunuz…
Etiketler: SİYASET

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (7)

Aday olabilmek için illa boynu kalın hortumcumu olması gerekiyor acaba ??? Adam sa adam işte..02.11.2013 19:21
mete kardeş koltugu doldurabilecek bilgi ve birikime sahip olduğuna inanıyorum.allah hayırlı etsin01.11.2013 18:03
Başarılar.Yolun aydın olsun,ayağınıza taş değmesin...01.11.2013 14:42
adam gibi adam bu yüzden şanşı yoktur01.11.2013 14:05
tebrik eder hayırlı olmasını dilerim...01.11.2013 09:02
mete hocam seninle gurur duyuyoruz...31.10.2013 23:27
yakışır hocam`a ALLAH hayırlı etsin31.10.2013 22:06

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.