BAYBURT ARAKLI TÜNELİ BİTTİ

BAYBURT ARAKLI TÜNELİ BİTTİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle açılışını gerçekleştirdiği, Araklı Dağbaşı Salmankaş Tüneli’ni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’la birlikte inceleyen Milletvekili Bünyamin Özbek ve Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Bayburt’un 40 yıllık bir hayali olan Araklı Tüneli’nde ışığın göründüğünü dile getirdiler. 25.11.2013 00:00

2012 yılının Ağustos ayında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binalı Yıldırım tarafından temeli atılan ve Bayburt’u Karadeniz’e bağlayacak olan Salmankaş tünelinde ışık göründü.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük Trabzon programını Araklı ilçesinde katıldığı toplu açılış töreni ile tamamladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Araklı’da halka seslendikten sonra Araklı’yı – Bayburt’a bağlayan Salmankaş Tünelinin ışıkla buluşması ve diğer yatırımların açılışını ilçeden yaptı.

 Vakfıkebir ilçesindeki toplu açılış töreni sonrasında Araklı ilçesine geçen Başbakan Erdoğan, burada da toplu açılış programına katıldı.

 Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Araklı'da farklı kalemlerde 22 trilyonluk yatırımların açılışını yaptıklarını hatırlatarak hayırlı olması temennisinde bulundu. Trabzon'a son gelişinde 593 trilyon liralık açılış gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, hepsinin hayırlı olmasını diledi.

1,5 Saatte Trabzon’a Ulaşmış Olacağız Duygularını dile getiren Milletvekili Bünyamin Özbek, “Bugün çok mutlu bir günü yaşıyoruz. Yaklaşık 30, 40 yıldır hayal ettiğimiz Araklı Tüneli’nin güneş görme törenini bugün Sayın Başbakanla birlikte yaptık. Sayın Bakan, milletvekili arkadaşlarımız, il başkanım, hep birlikte buraya gelerek bu tünelin güneş görme merasimini Sayın Başbakanımızın himayesinde gerçekleştirmiş olduk. Bayburt’umuza hayırlı uğurlu olsun. 4 km’lik bir tünelle, Sayın Bakanımızın dediği gibi 1,5 saatte Trabzon’a ulaşmış olacağız. Yollarımız genişleyecek, standartlar yükselecek. İnşallah ikinci tüpünde çalışmaları en kısa zamanda başlayacak ve iki tünelle ulaşımız sağlayacağız. Bu tünelin hem Bayburt’a hem Araklı’ya hem de Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Türkiye Gerçekten Çok Büyüdü Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ise duygularını şu şekilde anlattı: “Araklı Dağbaşı yolu o kadar önemli ki, 1968 yılında Bayburt’ta kurulmuş olan bir dernek, araçların yakıtını karşılamak suretiyle yerel halkımızın destekleriyle, askeriyeden alınan araç ve gereçlerle, buradaki Araklı Dağbaşı yolunu açmışlar. Bugüne kadar da biz Araklı Tüneli, Araklı da yaşayanlar da Bayburt Tüneli için açıldı ve açılacak şeklinde mücadele ederek, beklenti içerisinde olmuşlar. Türkiye’nin geldiği noktayı ifade etmesi adına şu iki rakamı söylemek istiyorum; Zigana Tüneli 1700 metre uzunluğunda ve 17 senede tamamlandı. Şuanda açılışını yaptığımız ve ışığını gördüğümüz tünel 4 bin 150 metre ve 1,5 yılda bu aşamaya geldi. Türkiye gerçekten çok büyüdü. Bugüne kadar hayallerimizin gerçekleşmesine katkısı olduğu gibi, bu hayalimizin gerçekleşmesinde katkısı olan Ak Parti hükümetlerine Bayburt adına teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” Etiketler: HABER : HARUN SOL

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (2)

bu tünel Bayburt un gelişimine de katkı sağlar inşaallah emeği geçenlerden Allah razı olsun. 20.07.2014 01:47
Mevla`m Emeği Geçen Herkesten Razı Gelsin..Hizmet Böyle Yapılır Besbelli...25.11.2013 13:22

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.