Kyk yurdundaki dayatmadan öğrenciler şikayetçi

Kyk yurdundaki dayatmadan öğrenciler şikayetçi
Kyk öğrenci yurdunda kalan öğrenciler dayatmalardan şikayetci oldular.30.01.2013 12:55
     Kyk öğrenci  yurdunda kalan öğrenciler yurtta çeşili imkanların bulunmadığını ve yurtlarda özel internet kafelerin olduğunu ve yurt yönetiminin bu internet kafeleri kullandırmak için yurt içerisinde bulunan kantin ve kafeteryalara internet bağlatısı koymadıklarından ve kantin ve kafeteryalarda laptop kullanımına izin vermediklerinden şikayetçi oldular. 
   
       Mühendislik fakültesi öğrencisinin haber ekibimize attığı emailde ailelerinden uzak olduklarını ve  çeşitli sosyal aktivitelerin olamamasından dolayı yurt içerisinde tek eğlenceleri internet olduğunu, internet bağlantısınında  sadece iki bloğun zemin katında olduğunu, bunun tüm katlarda ve kantin ve kafeteryalarda olmasını istiyorlar.

İşte email atan öğrencinin orjinal mesajı:

 
Öğrenciler; devlet yurdu kyk da evinde gibi rahat olmak istiyorlar.çünkü herkes ailesinden uzakta yaşıyor sosyal aktivitelerin gelişmesinden yanalar.
psikolojik rahatlık yüzünden kyk kantininde pes gibi oyunların ve leptop kullanımı gibi etkinliklerin kullanımına izin verilmelidir.kyk kantininin hemen yanında internet cafe oldugundan dolayı kyk kantininde leptop kullanımına izin verilmemektedir.bizlerin bu isteği internet cafenin gelirini hiçbir olumsuz yönde etkilememektedir.
öğrenciler internet paketini internet cafeden zaten parasıyla almaktadır.. ama bu internet paketini sadece b ve c blok bodrum katta olan odada kullanmaktadırlar.
internet cafe müşterilerinin % 90 ı kendi bilgisayarı olmayan insanlardır.. o insanlar tekrar internet cafeye gitmeye devam edeceklerdir.bir insan evindeki rahatı heryerde bulamaz ama bu imkana yakın imkanlar sağlayabiliriz.öğrenci kyk kantininde oturup leptopla internete baglanırken evindeki gibi çayını ve yiyeceğini yanında almak isterler.ve bu sayede kantininde kazanç oranı daha çok artmaktadır. sırf internet yüzünden, bloklarından çıkmayan öğrenci sayısı çoktur.bayburtun hem kyk olsun hem dışarıda sosyal etkinlikleri olsun hepsini bir anda yapamayız.ama bu küçük isteğimizi bayburt son haberin geri çevirmeyeceğinden umutluyuz ve arkasındayız.bu isteğimizi yerine getirmenizi bayburt kyk öğrencileri olarak sizlerden arz ediyoruz.
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
MAKİNE MÜHENDİSİ

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (4)

Ankaradan Bayburt K.Y.K öğrenci yurdunda kalan bir erkek öğrencinin annesiyim.çocuklarımızın yurtta laptop kullanma isteğini dile getiren bayburtson haberegöstermiş olduğu duyarlı davranıştan dolayıtüm veliler adına teşekkür ediyorum.Ayrıca bu duyarlılığa aynı duyarlılkla yaklaşan sayın k.y.k mdr sayın Sezai Beyede tüm ebeveynler adına teşekkür ederim.27.11.2012 18:57
Öncelikle Bayburtson habere sonsuz teşekkürler.. üniversite öğrencilerimizin sesini duyurduğu için..başta Bayburt son haber ve son haberin özveri ile çalışan tüm ekibine sonsuz Teşekkürler... Bu isteği gerçekleştiren K.Y.K MDR SAYIN SEZAİ BEYE sonsuz Teşekkürler...27.11.2012 18:31
Düne kadar bayburt son haberde haber çıkana kadar serbest değildi.Kantinciyle Kyk yönetimi arasında yanlış anlaşılmadan dolayı Kyk yönetimi Kantinde leptop kullanılırsa oturan kalkmaz masaları sürekli dolu tutar kantine gelecek diğer öğrencilere yer sorunu olur, kantinin iş yapmasına engel olur diye kantinde leptop yasaktı.Baybut son habere haber için öğrenciler adına teşekkür ederim.Şimdi artık kantinde leptop serbest oldu.27.11.2012 17:27
Şikayet tamam da, kantinde laptop kullanımı yasak demiş arkadaş serbest, dediği gibi yurtta ciddi şekilde sosyal faaliyet ve internet sıkıntısı var yetkililere duyurulur. Öğretmen adayı26.11.2012 20:37

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.